Galatasaray’da Okan Buruk’tan transfer açıklaması: En az 3 oyuncu daha alınacak | Mauro Icardi, Boey, Nelsson…

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, kadronun son durumu ve transferlerle ilgili olarak Bein Sports’a açıklamalar yaptı. 

“GENİŞ BİR TAKIM KURMAK İSTİYORUZ”

Transferde ismi geçen Kerem Demirbay, Bakambu ve Paredes hakkında konuşan Okan Buruk, “Orta alanda güçlü oyuncularımız var fakat biz her ihtimali göz önüne alıp geniş bir takım kurmak istiyoruz. Forvet için de makul isimler geldi gündemimize. Listemiz uzun, çalışmaya devam ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

“BOEY VE NELSSON İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”

Boey ve Nelsson ile devam etmek istediklerini kaydeden Okan Buruk, “Boey ve Nelsson ile devam etmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi gayemiz var ve bu maksat oyuncuların kadroda kalması ile gerçekleşebilir. Burada karar verici olan Galatasaray, her şey bizim denetimimizde.” biçiminde konuştu.

“EN AZ 3 OYUNCU DAHA TAKIMIMIZA KATMAK İSTİYORUZ”

Sarı kırmızılı topluluğun transferini merakla beklediği Icardi hakkında da konuşan Okan Buruk, “Oyuncularımızı çok gönderme taraftarı değilim fakat teklifler var. Angelino ve Halil ortamıza katıldı. En az 3 oyuncu daha takımımıza katmak istiyoruz. Mauro’nun durumu şimdi muhakkak değil. Yakınız lakin direkt olarak bir müddet veremiyoruz. Mauro ile iletileşmeye devam ediyoruz. Ailesi onun için çok kıymetli. Aile, her şeyin üstünde. Rashica ile de bağlantımız devam ediyor, onu da takımımızda istiyoruz. Bakalım, göreceğiz.” dedi.

“4 BÜYÜKLERİN AMACI AVRUPA KUPASI OLMALI”

Avrupa gayeleri hakkında konuşan Buruk, “4 büyük ekibin amaçlarından biri her vakit Avrupa kupası kazanmak olmalı. Şampiyonlar Ligi sıkıntı bir amaç ama Avrupa Ligi ve Konferans Ligi, Türk kadroları için uygun ligler. Transfer görüşmelerinde oyunculara Galatasaray’a yine Avrupa kupası kazandırmak istediğimizi söylüyor Erden beyefendi. Gayeleri büyük tutmakta yarar var.” tabirlerini kullandı.

“ÖDENEN SAYILAR İNANILMAZ”

Suudi Arabistan’a giden oyuncular hakkında konuşan Buruk, “Suudi Arabistan’da ödenen sayılar inanılmaz. Belirli bir yaşa gelmiş oyuncular için cazip geliyor. Nerede yaşamak istediğiniz, nasıl yaşamak istediğiniz kıymetli lakin bazen de reddedilemeyecek teklifler alabilirsiniz. Oraya giden oyunculara hürmet duyuyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir