‘Hayal kırıklığına uğradım’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyon evrakına değinen Akşener, şu değerlendirmeyi yaptı: “Aslında biz de birinci başta heyecanlanmıştık lakin yeniden hüsran, yeniden hayal kırıklığı. ‘Vizyon’ diye yerine getirilmemiş bayat vaatlerini tekrar ambalajlayıp servis etmeyi tercih etmişler. 20 yıllık bir zamanı iktidarın sonunda ‘vizyon’ diye pazarlanan bir vizyonsuzluk vesikası.”

TOGG kutlaması

Geçen hafta TOGG’un Gemlik Tesisi’nin açıldığını hatırlatan Akşener, “Bu yatırımı da geç kalmış olmakla birlikte son derece değerli buluyoruz. TOGG’un seri üretime geçmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, bu teşebbüsün oluşmasına vesile olan, gereken her türlü kamu takviyesini sağlayan Sayın Erdoğan ve arkadaşlarını da kutluyorum” dedi. Akşener, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu yılına ait değerlendirmeler yaparken, “Bugün ne yazık ki ülkemizde bir cumhuriyet krizi var. Çünkü AK Parti iktidarı; Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurumsal varlığının çürümesini, çağdaş devlet yapısının bozulmasını ve sultancıl bir 19’uncu yüzyıl devletine dönüşmemizi istiyor” tabirlerini kullandı.

Refah-Yol savunması

Akşener, küme toplantısının akabinde, gazetecilerin toplumsal medyada yer alan 1997 yılına ilişkin görüntüdeki “Refah-Anavatan koalisyonunu ben yıktım, bayanlarla yıktım” kelamlarına ait sorusu üzerine “Orada ben diyorum ki; Refah-Yol ile Anavatan koalisyonunu yıktık. Yerine ne kurulmuş kardeşim? Refah-Yol kurulmuş. Pekala nasıl oluyor da ben Refah-Yol’u yıkıyorum. Hakikaten Sayın Erdoğan adına çok üzüldüm. Düzgün ki de o Refah-Yol’un kurulmasını sağlamışım. Yeterli ki de o Refah-Yol’un kurulmasına vesile olmuşum. Zira 28 Şubatçılar çerçevesi içinde yıkılıncaya kadar, Türkiye’nin iktisadına, ahlakına, idaresine son derece değerli katkıları olan bir iktidardı. O iktidarın da bakanı olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yeğen Miroğlu GÜZEL Parti’de

AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu’nun yeğeni inşaat mühendisi Baver Miroğlu, dünkü küme toplantısında YETERLİ Parti’ye katıldı. Baver Miroğlu’nun rozetini Akşener taktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir