Mustafa Sandal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Sıkma canını Piro

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen vilayetlerden Adıyaman’ı ziyaret ettiği sırada hücum teşebbüsüne maruz kaldı.

Depremde hayatını kaybedenler anısına mezarlığa karanfil bırakan Kılıçdaroğlu, dua ederken bir kişinin “Bu, Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna ne Fatiha okutuyorsun” biçiminde kelamlı akına uğradı.

Şarkıcı Mustafa Sandal, o anların görüntüsünü toplumsal medya hesabından paylaşarak reaksiyon gösterdi. Sandal, paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Siyaseti falan bir kenara bırakın. Hiçbir müslüman, bir diğerinin inancına karışmaz. Hele hele “Fatiha bilmiyor ki” diye itham etmez. Bayram günü olacak iş mi? Aziz halkımız, bu saçmasapan mezhep/din kışkırtmalarına prim vermez, vermeyecektir de! Bu zihniyet değişsin artık…”

Sandal bir sonraki paylaşımında ise Kılıçdaroğlu’na şöyle seslendi:

“Sıkma canını Piro. Bilgisiz korkunca refleks olarak çemkirir doğaldır!”

Adıyaman ziyareti sırasında evvel kelamlı taarruza maruz kalan Kılıçdaroğlu’na, Samsat yakınındaki Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’ni ziyareti sonrasında ise fizikî akın teşebbüsünde bulunuldu. Heyetin türbeden çıkışı sırasında bir kişi Kılıçdaroğlu’nun yanına gelmeye çalışarak, “Seni istemiyoruz. Sen buraya gelme, sen buranın adamı değilsin oğlum” diye bağırırken, fizikî taarruz teşebbüsü de yaşandı. Alanda bulunan birtakım bireyler, Kılıçdaroğlu’nun muhafazalarına saldırmaya çalıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir