Pratisyen doktor herkese “kanser” mesajı attı, ortalık karıştı

İngiltere’de yaşayan bir pratisyen doktorun yüzlerce hastaya “Mutlu Noeller” dilemek yerine ezkaza “küçük hücreli akciğer kanseri” olduklarını bildiren bir toplu ileti göndermesi infial yarattı.

Sun’ın haberine nazaran, gönderilen kısa ileti, sahiden akciğer kanseri test sonuçlarını bekleyenler de dahil olmak üzere tüm hastalara geçersiz teşhis koydu.

TELEFONLAR KİLİTLENDİ

Yanlış bildiri, gönderilenler ortasında infiale yol açarken birçok kişi durumunu sorgulamak için merkezi arayarak telefonları kilitledi.

57 yaşındaki müteahhit Chris Reed’in, akciğer kanseri için test olduktan sonra kısa bildirisi aldığı ve hüzne boğulduğu bildirildi.

Telefonla sıhhat merkezine ulaşmaya çalışan adam sınırların dolu olduğunu gördü ve bunun bir yanılgı olduğunu ve kanser sonuçlarının aslında negatif olduğunu öğrenmek için merkeze koştu.

Mesajdan 22 dakika sonra kelam konusu kusur için “içten bir formda özür dileyen” ikinci bir metin yayınlandı. Sıhhat merkezi, “Size bildirimiz şöyle olmalıydı: Size çok memnun Noeller ve keyifli yıllar diliyoruz.” diyerek ikinci bildirisini gönderdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir